5 корисних порад від експертів щодо етикету інтернет-коментарів для вашої дитини

Оскільки діти отримують доступ до соціальних мереж раніше і раніше, важливо, щоб вони розуміли та практикували належний електронний етикет.

Немає кращого часу потім, щоб навчити дітей/підлітків етикету інтернет-коментування, перш ніж вони отримують доступ до соціальних мереж. Ніколи не надто рано почати рекламувати позитивну поведінку в Інтернеті. Практикування позитивного інтернет- коментування не тільки допомагає дітям поліпшити або виправити свої цифрові сліди для університетів, коледжів, але й перешкоджає  кібербулінгу.

Отже, ми попросили 5 експертів поділитися своїми найкращими порадами для заохочення дітей до розробки позитивних звичок коментування соціальних мереж.

  1. Скажіть щось суттєве або взагалі нічого не говоріть у соціальних мережах

Теана Макдональд, 3E Connections.

Як мати, маркетолог із соціальних мереж та оратор, я навчаю своїх дітей (і дітей, з якими я розмовляю) про вплив того, що ви говорите на інтернет-форумах, і про те, як це може вплинути на все життя. Загальне правило полягає в тому, що якщо ви не можете сказати це батькові, вчителеві чи вашій бабусі, то не варто говорити про це в Інтернеті. Будьте шанобливими, і якщо у вас є бажання відповісти, скажіть щось суттєве або взагалі нічого не говоріть.

Все, що ви залишили там, в Інтернеті, може потенційно переслідувати вас у вашому майбутньому. Подумайте про роботу, яку хочете отримати, або про коледж, який ви хочете відвідати. Що означатиме ваша онлайн-поведінка про вас? Що це говорить про ваших батьків?

  1. Регулярно переглядайте акаунти своєї дитини у соціальних мережах

Д-р Майк Бішоп, Summerland Camps. 

У Summerland Camps, першому літньому таборі із надмірного використання технологій, ми рекомендуємо батькам встановлювати регулярний час з їхніми дітьми для перегляду всіх акаунтів соціальних мереж. Як правило, ми рекомендуємо відкладати близько 30 хвилин кожні вихідні для перегляду повідомлень і коментарів.

Коли ви побачите сумнівний пост, зроблений вашою дитиною, обговоріть з вашою дитиною, звідки взявся коментар. Запитайте свою дитину: “Яку потребу виконував цей пост чи коментар?”

Поставте запитання вашій дитини, якщо ви підозрюєте, що вона намагається здивувати іншу людину в Інтернеті. Якщо дитина опублікувала неприйнятну фотографію чи коментар, запитайте: “Яким повідомленням ти намагаєшся зкомунікувати? Як ми можемо перефразувати це, щоб бути більш відповідним?”

Зрештою батьки повинні допомогти дитині переробити будь-які неприйнятні пости або коментарі, щоб відправити краще загальнодоступне повідомлення. Поставивши під сумнів дитячу онлайн-активність, батьки можуть допомогти дітям побачити, як вони можуть справді бути іншим в Інтернеті.

  1. Навчіть дітей поважати інших та їхню думку

Філліс Міллер, книжка “Як досягти успіху” для підлітків та молодих людей

Перший крок, якому я навчаю в кожному з моїх трьох книг “Як досягти успіху” для підлітків та молодих людей — це переконати їх ніколи не розміщувати щось в Інтернеті (навіть якщо вони вважають, що сайт має дуже сильні засоби безпеки), які можуть обернутися до переслідування їх у коледжах та робочих програмах. Сюди відносяться фотографії  на яких підлітки тримають напої або з невідповідними жестами рук.

Другий — навчити підлітків та молодих людей поважати інших та думки інших. Навіть коли вони публікують протилежні точки зору в Інтернеті, вони повинні бути записані на раціональних мовах, а не атакувати іншу особу.

  1. Запропонуйте дітям поставити під сумнів свої наміри в соціальних мережах

Василіки Баскос, Learn Greek Online

Навчайте дітей, що, коли  вони коментують в Інтернеті, вони говорять це публічно, і весь світ слухає. Їх коментар публікується, і весь світ зможе його прочитати і в наступні роки.

Спробуйте дітям поставити під сумнів свої наміри в соціальних мережах. Запитайте їх, чи друзі публікують фотографію , на якій жорстоко поводяться з твариною, чи натискають на них “подобається”? Якщо так, чи розуміють вони, що весь світ це бачить?

Якщо діти прокоментують, що вони не люблять певну компанію чи професійну сферу. Декілька років потому, коли вони шукатимуть роботу та  їм проводитимуть співбесіду, їх потенційні роботодавці можуть побачити цей коментар.

  1. Заохочуйте дітей практикувати “нетикет”

Д-р Джон Дегармо, Інститут прийомних батьків.

Сьогодні коли багато наших дітей відвідують Інтернет, урок етикету часто забувається. Для початку, багатьох дітей ніколи не вчили урокам етикету. Нетикет — це просто етикет для Інтернету; маючи добрі звички, перебуваючи в режимі онлайн або за допомогою комп’ютерних технологій. Словесне визначення слова може виглядати так: Нетикет – 1) Соціальний код мережевого зв’язку. 2) Соціальний і моральний кодекс Інтернету, що базується на людському стані та Золотому правилі нетикету. 3) Філософія ефективного інтернет-спілкування, яка використовує загальні конвенції та норми як керівництво для правил та стандартів .

Детальніше про те, що таке нетикет. 

Автор: Анастасія Папуч

Координатор проекту та головний редактор сайту "Нетикет". Студентка КНУ ім.Т.Г.Шевченка. Захоплюється психологією, графічним дизайном та вивчає французьку мову.

Залишити відповідь