День безпечного Інтернету підтримують відомим у всьому світі флешмобом

Сьогодні, 6 лютого,  День безпечного Інтернету (англ. Safer Internet Day), який традиційно відзначається у вівторок другого тижня лютого.

Цьогоріч День безпечного Інтернету (SID) буде проходити під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою» з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів.

Цю традицію запровадили в Європі у 2004 році, бо питання інформаційної безпеки виявилися актуальними для різних країн світу. Нині цей день відзначають у близько 100 країнах світу.


Цього дня в багатьох країнах бговорюються: шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, питання інтернет-етики, загрози протизаконного контенту.

Сьогодні, далеко не всі дорослі усвідомлюють потенційну загрозу спілкування підростаючого покоління з глобальною мережею. Діти легко «підсаджуються» на інтернет-розваги, часто-густо зовсім не призначених для них. З позицій закону багато інтернет-погроз не є протиправними, але вони явно неприпустимі з позицій моралі. Тому в даному випадку актуальною стає допомога самого суспільства. З проблем безпеки дітей в Інтернеті проводяться міжнародні конференції, у багатьох країнах діють «гарячі телефонні лінії», що приймають інформацію про небезпечні сайти, проводиться психолого-педагогічна оцінка змісту мережевих ресурсів.

День безпечного Інтернету має на меті досягнути об’єднання зусиль держави, бізнесу і громадськості для популяризації механізмів безпечної роботи в мережі, перш за все серед дітей та молоді.

Організатори SID в Україні пропонують усім охочим долучитися до #saferinternetchallenge – створити та опублікувати свою власну обіцянку щодо безпечної поведінки в мережі. Наприклад, обдумано публікувати інформацію та фотографії, які стосуються інших людей. Або не використовувати гаджети як няню для дитини.

Вони також заохочують користувачів використовувати теги @SaferInternetDay та #SID2018 в публікаціях у соцмережах і встановити логотип заходу як основну світлину в профілі.

Джерела: Safer Internet Day, Рівненська обласна б-ка для молоді

 

Автор: Анастасія Папуч

Координатор проекту та головний редактор сайту "Нетикет". Студентка КНУ ім.Т.Г.Шевченка. Захоплюється психологією, графічним дизайном та вивчає французьку мову.

Залишити відповідь