Правила нетикету в коміксах. (Частина друга)

У віртуальному світі, так само, як і в реальному  теж повинні бути свої правила етикету. Зручність існування в мережі всіх користувачів залежить від того, який відсоток користувачів дотримується  цих правил віртуального спілкування.

Сайт “Нетикет” спільно з школярами Оксаною та Назаром представляють другу частину найбільш поширених правил нетикету, які має знати кожен, хто користується Інтернетом:

6. Пам’ятайте про безпеку.

Намагайтесь без зайвої потреби не викладати на сторінках Інтернету приватну інформацію, щоб не стати жертвою онлайн злочинців. Якщо все-таки така потреба виникла, перед тим, як написати щось про себе, обов’язково перевірте безпечність сайту.

Сайт є безпечним в тому випадку, коли його адреса починається з https (Hypertext Transfer Protocol Secure). У  разі виникнення в Інтернеті ситуацій, які порушують безпеку комп’ютера або вашу безпеку особисто (листи з
погрозами тощо), повідомте про це компетентну особу.

7. Поважайте право на приватне листування.

Як і в реальному, так і у віртуальному світі існує право особи на приватне листування, і неповага до цього права – ознака поганих манер. Не довіряйте нікому свій пароль і вводьте його самостійно. Не поширюйте в Інтернеті інформацію про себе та інших людей – реальні імена, адреси, телефони та  фотографії!

8. Пам’ятайте про авторське право

Не оголошуйте інформацію, завантажену з Інтернету, своєю власною. Представляти скопійовану з Інтернету інформацію як авторську розробку не лише не чесно, а й незаконно. Крім того, не варто завантажувати і поширювати захищені авторським правом фото-, відеоматеріали, музику (звісно, якщо попередньо ви не здійснили оплату копійованого матеріалу), адже це прирівнюється до крадіжки.

9. Не зловживайте своїми можливостями 

У кожній системі є експерти , або так звані  аси в онлайн іграх або системні адміністратори, модератори у спільнотах.  Ці люди автоматично отримують переваги, бо мають більші можливості та повноваження. Однак це не означає, що вони можуть ними користуватися в особистих цілях. Наприклад, системні адміністратори не повинні читати приватні поштові повідомлення, а модератори форумів чи спільнот – впливати на перебіг та результати конкурсів або опитувань.

10. Поважайте час і можливості інших.

Якщо ви хочете поділитись з усім світом важливою для вас новиною, подумайте, чи всім вона така корисна. Відправляючи кому-небудь надмірної ваги файл, користуйтеся архіватором. А також не слід очікувати миттєвої реакції на повідомлення.

Отже, наостанок, ми хочемо нагадати про ще одну річ: Якщо ви помітили у когось на сторінці помилку , повідомити про неї краще приватно. Вчіться пробачати помилки іншим, адже кожен колись був новачком.

Художник-ілюстратор коміксів: ©Вікторія Пономаренко  (Znaydena Art)

Копіювання чи використання матеріалів та малюнків дозволяється тільки із вказуванням джерела.

Читати далі першу частину правил.

Автор: Анастасія Папуч

Координатор проекту та головний редактор сайту "Нетикет". Студентка КНУ ім.Т.Г.Шевченка. Захоплюється психологією, графічним дизайном та вивчає французьку мову.

Залишити відповідь