Блогерство: Що таке блог і як його вести?

Для початку, блог — це онлайн журнал, інтернет-щоденник, основним наповненням якого є записи, які постійно додаються. Записи містять текст, фотографії, графічні елементи або мультимедіа.

У блозі  записи зазвичай короткі і згруповані за хронологічною послідовностю. Найчастіше блоги публічні, мають читачів, що вступають в комунікацію з автором блогу за допомогою коментарів до запису або в своєму особистому блозі.

Для чого блог?

Блог дає можливість заявити про щось одноразово, щоб багато людей це почули. Кожен прочитає запис у зручний для нього час, або проігнорує її, якщо у нього виникне таке бажання. За допомогою блогу можна заявити про себе, поділитися своїми думками, ідеями, творіннями.

У разі наявності вільного часу блог використовують як джерело корисної інформації, розважального читання. Блог багато значить для користувачів в якості особистого щоденника, записи в якому можна перечитувати з часом. Це дозволить не забути про подробиці подій, що сталися в житті блогера.

Instagram – блогерство є одним із найсучасніших видів

Також блог можна розглядати, як можливість поділитися своїми проблемами і отримати підтримку і рада великої кількості людей — це свого роду психотерапія. І за допомогою блогу можна формувати бачення своєї організації, впливати на враження про продукти і послуги, тим самим просуваючи їх.

Як вести блог?

Звісно, як вести блог кожен вирішує сам. Але для того, щоб Ваш блог не був  місцем для сварок, суперечок та серйозних конфліктві, а його справді читали для задоволення, існують деякі правила. Їх потрібно хоча б намагатися дотримуватися, хоча у наш час нових технологій та просунутої молоді, це не так вже й популярно.

YouTube – блогерство є одним із найпопулярніших видів

Зацікавити читача допоможуть Тім О’Рейлі – винахідник терміну Web 2.0. та Джиммі Вейлз — творець вільної енциклопедії Wikipedia. Вони розробили рекомендації щодо поведінки блогерів, або так званий, кодекс честі блогера.  На їхню думку, ці правила змусять власників онлайнових щоденників і читачів блогів вести дискусії цивілізовано, без агресії та хамства.

Отже, кодекс честі блогера від  О’Рейлі та Вейлза:

  1. Ми беремо на себе відповідальність за наші власні слова та за коментарі, що ми дозволяємо лишати в нашому блозі. Ми не будемо розміщувати заборонені матеріали і будемо видаляти коментарі, що їх містять.
  2. Ми не скажемо нашому віртуальному співрозмовнику того, чого не наважилися би сказати йому під час особистої зустрічі.
  3. Якщо дискусія стане занадто напруженою, ми спробуємо поговорити зі співрозмовником приватно, перед тим як відповісти публічно.
  4. Образивши когось, ми вдамося до певних заходів. Під “заходами” в кодексі маються на увазі спроби домовитися з особливо емоційним співрозмовником “по-людські”. У випадку, якщо коментарі, що лишив співрозмовник, образливі, погрозливі, і людину не вдається заспокоїти і змусити вибачитися, блогери можуть поєднати свої зусилля з правоохоронними органами, щоб захистити жертву грубіяна.
  5. Ми не дозволяємо анонімних коментарів.
  6. Ми ігноруємо онлайн провокаторів. Якщо не реагувати на замашки хамів, вони втратять інтерес і перестануть лишати коментарі.
  7. Ми потребуємо від компаній-хостерів онлайн щоденників більш активно сприяти тому, щоб користувачі дотримувалися правил користування блогом.

Зрозуміло, що ці правила загальні, адже в кожному конкретному блозі вони дещо змінені або доповнені. Та для початківців, або для тих, хто ще не визначився зі стилем поведінки в Інтернеті, узагальнений кодекс блогера від О’Рейлі та Вейлза може стати у пригоді. Цей варіант постійно змінюватиметься і поповнюватиметься, відповідно до трансформації самих блогів, адже ми не стоїмо на місці.

Автор: Анастасія Папуч

Координатор проекту та головний редактор сайту "Нетикет". Студентка КНУ ім.Т.Г.Шевченка. Захоплюється психологією, графічним дизайном та вивчає французьку мову.

Залишити відповідь