Ігроманія: чи можливо власноруч подолати залежність?

Ніяк не дочекаєшся повернення додому, аби сісти та пограти в комп’ютерні ігри? Або ж головною ціллю дня є закінчити квест? Знаєш хто такі Іван Гай, Bubble, Versuta, Starladder5 або ж Cheatbanned? Вітаємо – ти вже маєш певний рівень залежності від відеоігор!

Не лякайся, адже ти можеш просто зараз кинути це діло та почати приділяти більше уваги своїм батькам, друзям та навчанню. Така мотивація для тебе є слабкою? Тоді згадай хлопчика Сашка з передачі «Кохана, ми вбиваємо дітей». Ще не бачив? Тоді саме час зробити це.

https://www.youtube.com/watch?v=7R1dyvVfYzk

Невже і ти бажаєш дійти до такого стану, коли комп’ютер та ігри – єдина мета, а відсутність інтернету – кінець життя?

Якщо ні, тоді спочатку визначимо твій стан на сьогодні та рівень ігроманії:

  1. Початкова стадія  – легка зацікавленість. Вона наступає тоді, коли ти вже грав декілька разів, як кажуть, «набрався смаку». Таке проведення часу дає позитивні емоції. На цій стадії гра має ситуаційний характер, ти граєш епізодично тільки при певних умовах, коли є вільний час, проте грати наперекір чомусь точно не будеш.
  2. Наступна стадія – залученість. Перехід до цієї стадії можна виявити через бажання до нової потреби – гри. На цьому етапі ти вже граєш систематично, але якщо немає такої можливості, то можеш чимось пожертвувати, аби виділити час для улюбленого заняття.
  3. І, нарешті, стадія залежності. За пірамідою потреб таку цінність ти виносиш на вищий рівень.

Сподіваюсь, ти не досяг третьої стадії, але якщо й виникла така ситуація – негайно звертайся за порадою до психолога. Проте, зазвичай, самостійного рішення про допомогу на цьому етапі буває вкрай рідко. Тому, в першу чергу, батьки повинні звернути на це увагу!

Позбутися другої та першої стадії легше. Тому дамо тобі декілька порад, аби ти жив у  повноцінній та щасливій реальності:

Порада перша: Розпиши на плюси та мінуси гру за комп’ютером.

Чому ти обрав саме таке проведення вільного часу? Чи маєш ти друзів? Чи є в тебе інші хобі? Або у тебе проблеми зі стосунками у сім’ї? Напиши усе, що спадає на думку. І повір, таке порівняння дійсно потрібне.

 Порада друга: Знайди нове хобі.

Розпитай у своїх батьків, друзів та знайомих, якій діяльності вони приділяють увагу у вільний час. Використовуй інтернет для пошуку цікавинок. Ми на етапі нових технологій, чи не привід юзати їх у корисних цілях?

 Порада третя: Вмій мріяти.

У нашому швидкоплинному світі навіть іноді не вистачає часу розслабитись. Але ти повинен знаходити хоча б 5-10 хвилин кожного дня для своїх мрій. Уявляй себе відомим співаком, успішним бізнесменом, олімпійським чемпіоном. Немає різниці ким, головне – що для тебе важливо!

Варто згадати, що Дуглас Джейнтал спільно з Американською академією педіатрів провів дослідження впливу ігор на здоров’я людини. У спостереженні брали участь близько 3-х тисяч дітей, залежність відзначається у кожної десятої дитини. «У дітей, які потрапили в залежність від ігор, підвищувався рівень депресії, занепокоєння і соціофобії, а їх успішність знижувалася. Коли вони позбавлялися від залежності, ці симптоми знижувалися до нормальних значень»  зазначив лікар.

Тому, пам’ятай, що комп`ютерна залежність розвивається швидше, ніж алкоголізм. Достатньо півтора року.
Користуйся порадами на здоровя та не втрачай часу на шкідливі заняття!

Автор: Анастасія Кучерська

Активна студентка КНУ ім.Т.Г.Шевченка, автор статей та майбутній рекламіст. Знаходиться у складі збірної університету зі спортивної аеробіки. Вивчає китайську мову.

Залишити відповідь