Які соціальні відео-мережі вбивають психіку дітей?

 На просторах Google та App Store нерідко зустрічаються відео-додатки для мобільного телефону. Серед них можна виділити: MSQRD, Like, Musical.ly та інші. Але найпопулярнішим виявилася відео-мережа «Kwai». Саме на прикладі цього додатка я розкажу, який вплив та шкоду приносять такі соціальні відео-мережі.

Невеличка передісторія

 «Kwai» був розроблений Китаєм як замінник популярного «Instagram», оскільки останній додаток знаходиться під забороною китайського закону. Тому китайці вирішили створити такий собі «Інстаграм мейд ін чайна», але значно простіший за функціями. У першій версії відеоролики випускалися без контролю, тому частіше за все контент нагадував беззаконня: порно-відео, вбивство тварин, ґвалтування, знущання. Згодом, верхівки звернули на це увагу та почали «чистити» та банити подібні відео. Так, «Kwai» став, досить-таки, пристойною відео-мережею.


Сучасна доля додатку

Сьогодення розповсюдило цей додаток по Європі, навіть дійшла черга й до України. Тепер відео-мережа заповнена танцями, піснями, тролінгом,  приколами та іншими законними форматами відео.

В чому проблема?

 Але не все так добре, як здається на перший погляд! Якщо уважно переглядати відео, то можна побачити, як поступово відбувається деградація у психіці підлітків та дітей. Все починається з дитячого віку (9-11 років). Спершу нічого поганого не можна сказати про те, що дівчатка та хлопчики «відкривають рота» під пісеньку. Проте, вслуховуючись у текст пісні, стає все зрозуміло – діти та підлітки байдужі до змісту, правду кажучи їм просто начхати. Так, звучить грубо, але як є. Зазвичай у цих «музичних шедеврах», що накладаються автоматично на відео, є нецензурні вислови, але це ще півбіди. Справжній шок викликає інше — діти з радісними емоціями жестикулюють та вихваляються перед камерою, коли на фоні лунає музика із не дуже веселим змістом: про нещасливе кохання, вбивство, про втрату сенсу життя. Навіть не знаю, як реагувати на такі відео: лайкати, репостити, скачувати, коментувати?

Можливе рішення цієї проблеми

Думаю, одним із рішень може бути — покликати батьків та показати їм творіння юних митців, розповісти чим їх діти займаються і чому це не допомагає їхньому розвитку. Вже нехай вони вирішують, що робити далі. Звісно, спершу треба поставити запитання чому моя дитина це робить? для чого? Відомо, що всі залежності від соціальних мереж виникають від недостатньої уваги батьків. Тому одразу ж виникає порада для дорослих: відведіть свою дитину до гуртка, допоможіть їй знайти улюблене хобі, проведіть з нею час, побалакайте з нею на різні теми, вивчіть нову мову і не тільки це. Адже стільки різних варіантів для проведення вільного часу!

Підсумки

«Kwai» позиціонує себе, як додаток, що допомагає розважитись або просто для зняття стресу під час сірих буднів. Не думаю, що у дітей та підлітків таке складне та нудне життя. Просто, інколи, від неуваги батьків можуть постраждати дитяча психіка, що у майбутньому завадить формуванню повноцінної особистості.

«Звичайно, діти не винні!» – напевно, це ви хотіли почути? Ні! Діти повинні визнати, свою частку провини. Адже у них є вільний доступ до мережі Інтернет, де вони мають змогу знайти багато цікавого та корисного для свого розвитку, а не витрачати час на такі безглузді речі.

 

Автор: Анастасія Кучерська

Активна студентка КНУ ім.Т.Г.Шевченка, автор статей та майбутній рекламіст. Знаходиться у складі збірної університету зі спортивної аеробіки. Вивчає китайську мову.

Залишити відповідь