Флешмоб «Як стати феєю?» — нова небезпека в Інтернеті

Не так давно ми вже згадували про небезпечні флешмоби, які швидко розходяться мережею. Але більшість флешмобів розрахована на підлітків. Та вже сьогодні постала небезпека адресована на меншу за віком аудиторію – дітей дошкільного віку. І це ще гірше.

Мережею знову шириться небезпечний флешмоб. На цей раз він має назву “Як стати феєю”. Суть флешмобу: шахраї розсилають у соціальних мережах маленьким дітям картинку, на якій ніби інструкція “як стати феєю із  Вінкс у домашніх умовах?”. В цій інструкції сказано: опівночі, коли всі полягають спати треба піти на кухню, бажано, щоб ніхто тебе не бачив, ввімкнути газову плиту всі 4 комфорки, але не запалювати їх. Потім тихо піти спати, а коли ти заснеш, піде “магічний” газ і поки ти будеш спати, будеш дихати “магічним” газом ти станеш феєю. Ось фото таких розсилок:

Наразі не відомо хто цим займається і навіщо. Відомо тільки, що ці люди використовують героїв популярних дитячих мультфільмів для переконання та маніпулювання психікою маленьких дітей.

Зараз діти є активними користувачами інтернету та гаджетів. Вони мають акаунти у багатьох соціальних мережах. Шахраї користуються і тим, що у маленьких дітей немає достатньо досвіду, розуміння всієї небезпеки Інтернету, адже більшість із них навіть ще не ходять у школу.

Вирішити цю проблему та уберегти від жахливих наслідків може тільки уважність та контроль батьків. Будь ласка, перевіряйте телефони своїх дітей, пояснюйте дітям, що не можна відкривати повідомлення від незнойомої людини, розказуйте своїм дітям про правила нетикету  та небезпеки, які можуть бути в Інтернеті.

Автор: Анастасія Папуч

Координатор проекту та головний редактор сайту "Нетикет". Студентка КНУ ім.Т.Г.Шевченка. Захоплюється психологією, графічним дизайном та вивчає французьку мову.

Залишити відповідь